Detale i akcesoria

OKNA DREWNIANE JEDNORAMOWE ORAZ SKRZYNKOWE
Okna wykonywane są z wysokiej jakości drewna sosnowego i meranti trójwarstwowo klejonego. Elementy klejone zapewniają dużą wytrzymałość i stabilność. Okna i drzwi balkonowe, drewniane, jednoramowe, mają zastosowanie w całym budownictwie mieszkaniowym oraz użyteczności publicznej.

OKUCIA
Nasze okna wyposażone są w okucia niemieckiej firmy GU, zapewniają szczelność i prawidłowe funkcjonowanie. Okucia w standardzie: uchylne, rozwieralne.
Okucia na życzenie klienta: antywłamaniowe oraz przesuwne.

 

logo-gu(1)[1]

SZKLENIE
W oknach stosujemy szyby zespolone jednokomorowe o współczynniku przenikania ciepła U=1,1 W/m2K. Dodatkowo można zastosować szyby bezpieczne, antywłamaniowe, dzwiękochłonne, przyciemniane, refleksyjne. Dostawcą naszych szyb jest renomowana firma z Ostrołęki STARGLASS S.A.

FARBY
Powierzchnia okna zabezpieczona jest impregnatami chroniącymi przed szkodnikami i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Stosowanie światowej jakości farb Firm SIKKENS, REMMERS oraz GORI zapewnia naszym wyrobom doskonałą jakość powierzchni, koloru oraz atrakcyjną kolorystykę. Możliwe jest użycie farb typu lazur – z widocznym słojem drewna oraz farb kryjących wg kolorystyki z palety RAL.

AKCESORIA DODATKOWE
Na indywidualne zamówienie klienta można zastosować szereg elementów dodatkowych:

  • szprosy drewniane naklejane
  • szprosy drewniane konstrukcyjne
  • szprosy aluminiowe wewnątrzszybowe, malowane proszkowo lub powlekane folią imitującą kolor drewna
  • witraże
  • elementy ozdobne drewniane, np. elementy kwiatowe, liście itp.
  • kołatki

W galerii przedstawiamy zdjęcia okien oferowanych przez firmę STOLKAN.

Wykonujemy dowolne kształty, np. prostokąty, koła, łuki, itp.

DRZWI
Zewnętrzne i wenętrzne wykonane są z drewna litego i oklejane okleiną naturalną o grubości od 1,5 do 2,5 mlm. Stosujemy zawiasy zachodnich firm z mozliwością regulacji w dwóch płaszczyznach. Drzwi wykonujemy według katalogów o różnych wzorach zgodnie z oczekiwaniem klienta.

KOLORYSTYKA
Drzwi, podobnie jak okna malowane są farbami dającymi widoczną fakturę drewna zgodnie z paletą farb i lakierów ww. firm (GORI, SIKKENS).

OŚCIEŻNICE
Ościeżnice wykonane są z drewna klejonego z zastosowaniem uszczelki gumowej. Możliwe jest wykonanie listew ozdobnych zwieńczających wejście.